Kartalkaya’da Kış Tatilinde Neler Yapılabilir?

Tatile çıkmak  gerçekten insanı heycanlandırıyor  olsada oralarda neler ile karşılaşacağımız ve neler yaşayacağımız elbette bir muammadır. Bugünkü yazımızda, siz değerli okurlarımıza Kartalkaya’da yapacağınız olası bir tatilde, bir gününüzün nasıl geçebileceğini aktaracağız.

Bolu’nun ünlü Köroğlu dağları üzerinde yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi, her Kış sezonunda çok yoğun bir ziyaretçi akınına uğrar. İstanbul ve Ankara’ya çok yakın olması, bu merkezi Uludağ’dan sonra en çok tercih edilen Kış sporları merkezi haline getirmiştir.

Kartalkaya’nın geniş olanakları sayesinde, burada yapacağınız bir Kış tatilinin dolu dolu geçeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Muhteşem bir dağ manzarası, yemyeşil çam ormanları, lüks oteller, Bolu mutfağının inanılmaz lezzetli menüleri ve kış sporları ile hayal ettiğiniz Kış tatilini en küçük detaylarına kadar burada bulacaksınız. Hazırlığınızı yaparken 1 haftalık yapmanızı tavsiye ediyoruz zira Kartalkaya’ya 1-2 günde doyamayabilirsiniz.

Güne Kahvaltı İle Başlamak

Kartalkaya'da Bir Günlük Tatilde Neler Yapılabilir

Kartalkaya’da güzel bir gün geçirmenin anahtarı elbette iyi bir kahvaltı yapmaktır. Kayak sporları, çok yüksek enerji gerektirir ve bol kalori almanız şarttır. Kartalkaya’da konakladığınız otelde veya tercih ettiğiniz restoranda organik bir kahvaltı yapabilirsiniz. Zirvedeki otellerin kahvaltısında, çevre köylerden getirtilen organik ürünler kullanmaktadır. Bu organik ürünler ile zengin bir kahvaltı yaparken, Kartalkaya’nın muhteşem manzarası da sizlere eşlik ediyor olacak.

Kayak Aktiviteleri

14 Şubat Sevgililer Gününde Romantizm Dolu Kış Tatili Yapın

Kahvaltınızı yaptıktan sonra elbette tatilin en önemli aşaması olan kayak kısmı başlar. Kayağa erken başlamak her zaman avantajlıdır çünkü Kış aylarında hava çok erken kararır. Bu sayede kayağa erken başlayarak, uzun saatler bu sporu yapma imkanı bulursunuz.

Kayak mağazalarından ekipman ve kıyafetlerinizi kiraladıktan sonra 2200 metre yükseklikteki pistlerde kayak, snowboard, kayaklı koşu gibi disiplinleri yapabilirsiniz. Bunlar size zor geliyorsa sadece kızak ile bile çok eğlenceli dakikalar geçirmeniz mümkün.

Kayak, zor görünen bir spor dalı olsa da sadece 2 saatlik bir özel ders sonrasında bile belirli bir seviyeye gelinebilecek bir spor türüdür. O nedenle eğer kayağa ilk kez başlayacaksanız, mutlaka profesyonel bir eğitmenden özel ders almanızı tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde snowboard tutkunları için de özel pist bulunmaktadır. Akrobatik hareketleri seviyorsanız, kayak sporlarına snowboard ile daha eğlenceli bir başlangıç da yapabilirsiniz.

Bolu Mutfağını Denediniz Mi?

Kartalkaya'da Bir Günlük Tatilde Neler Yapılabilir-Bolu Pilavı

Kayak yaptıktan sonra hatta yaparken bile çok fazla acıktığınızı fark edeceksiniz. Neyse ki mutfağı ile meşhur olan bir şehir olan Bolu sınırları içerisindesiniz. Bolu Kartalkaya Otelleri’nin restoranlarında Bolu başta olmak üzere Türk ve Dünya mutfaklarından eşsiz lezzetler bulacaksınız.

Bu restoranlarda Bolu’nun meşhur Mengen pilavı veya Mudurnu helvası gibi yöresel lezzetler de bulunmaktadır. Kayak merkezlerinin bir geleneği olan ekmek arası sucuk lezzetini de mutlaka denemenizi öneriyoruz. Özel aracı olan kayak severler ise yakında bulunan Abant Gölü’ne giderek, muhteşem bir manzara eşliğinde kiremitte balık yiyebilirler.

Bolu Gezisi

Kartalkaya'da Bir Günlük Tatilde Neler Yapılabilir-Bolu gölü-Donmuş Göl-Kış-Orman

Yeterince kaydıktan sonra eğer özel aracınız var ise Bolu gezisi yapabilirsiniz. Bolu çok kendine has ve tarihi bir şehirdir. Neredeyse her yeri yeşil olan bu güzel kentimizin gölleri ve koruma altına alınmış tabiat alanları bulunmaktadır. Merkezde bulunan tabelaları takip ederek, gönlünüzün sizi götürdüğü her yeri gezebilirsiniz. Özellikle Abant Gölü ve Sülüklü Göl, mutlaka uğramanız gereken yerler.

Eğlenme ve Dinlenme Zamanı

Kartalkaya Kayak Merkezi Tatilinde Neler Yapabilirsiniz

Hava karardıktan sonra Kartalkaya bir anda kocaman bir eğlence merkezine dönüşmekte. Konakladığınız otelin dans partileri, konserleri ve DJ performansları ile doyasıya eğlenebilirsiniz.

Dolu dolu bir gün geçirdikten sonra kendinizi SPA merkezindeki masaj uygulamalarına veya oteldeki konforlu odanızın yatağına bırakabilirsiniz.

Cevap bırakın