Kartalkaya’da Kış Turizmi

Bolu ilimizin Köroğlu Dağları üzerinde bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi, Kış turizmi açısından ülkemizin en değerli noktalarından birisidir. İstanbul’a çok yakın bir konumda olması sebebiyle özellikle hafta sonları çok yoğun olan merkez, her seviyeden kış sporu severin kayak yapabileceği pistlere sahip. Bolu şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan merkez, dağın 1850. metresinden itibaren başlamaktadır. Kayak yapanların konaklamasını sağlayan oteller ise dağın 2000. metresinde bulunuyor. Kartalkaya Otelleri sadece pist kenarlarında değil, şehir merkezinden dağa kadar olan yol kısmında da bulunmaktadır. Bütçenize göre 5 yıldızlı otellerden, pansiyonlara kadar çeşitli konaklama tesislerinden birisini tercih edebilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Otelleri

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Doğal Güzellikleri ile Konuklarını Karşılıyor

Bolu’nun en önemli turizm merkezi olan Kartalkaya Kayak Merkezi, çam ormanları ile kaplı bir doğa harikası. Kış sezonunun Mart ayına kadar sürmesi, kış sporuna düşkün olanlar için 4 aylık uzun bir dönemde kayak yapma fırsatı sunmaktadır. Kayak merkezinde bulan pistlerde sadece kayak değil snowboard, kayaklı koşu, kızak, skiboarding ve kar motoru gibi kayak stillerini de deneyebileceğiniz uygun alanlar bulunmaktadır.

Kartalkaya’nın pistlerine yakın oteller 2 grup tarafından işletilmektedir. Kartal grubuna ait 3 otel, Kaya grubuna ait ise 2 otel bulunmaktadır. Bu oteller haricinde pistlerden uzaklaştıkça çeşitli konaklama tesisleri de bulunmaktadır. Daha rahat bir kayak tatili için pistlere yakın otellerden birisini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle hafta sonları, bayramlar, sömestr gibi dönemlerde İstanbul’dan gelen ziyaretçiler merkezde ciddi bir yoğunluk oluşturduğu için rezervasyonlarınızı erken bir tarihte yapmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle Grand Kartal Hotel, tecrübesi, pistlere olan yakınlığı ve konforu ile mutlaka şans vermeniz gereken konaklama tesisleri arasında.

Kartalkaya’da Görülmesi Gereken Yerler

Kış Turizmi İle En değerli Bölgelerinden Kartalkaya

Bolu yöresel lezzetleri ve gezilecek yerleri ile başlı başına 2-3 günü ayırabileceğiniz harika bir kent. Özellikle uzun dönemli kayak tatillerinize Bolu gezileri sıkıştırarak tatilinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Yedigöller, Sülüklü Göl, Abant, Kökez ve Sarıalan mutlaka görülmesi gereken yerlerden sadece bazıları. Kışın yemesi ayrı bir lezzetli olan kiremitte Alabalık lezzetini Sarıalan yaylasında bulunan küçük balık lokantalarında deneyimlemeyi de ihmal etmeyin.

Cevap bırakın