Kartalkaya’da Neler yapabilirsiniz?

Köroğlu dağlarının 1850 ila 2220 metre aralığında bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi, Uludağ’dan sonra ülkemizin en önemli kış sporları merkezidir. İstanbul, Ankara ve İzmir’e yakın mesafede olması, bölgenin aldığı yoğun talepte çok etkili.

Peki Kartalkaya’da neler yapılır? Elbette burada yapabileceğiniz tek şey kayak değil. Kartalkaya, sadece birkaç pistten ibaret bir yer değil tam aksine çok çeşitli aktivite ve dinlenme imkanları bulunan geniş bir kompleks. Çam ormanları ve bembeyaz karlar ile kaplı olan Kartalkaya’da hayatınızın en güzel günlerini geçireceğinizi garanti ediyoruz.

Kahvaltı

Güzel bir güne girmenin anahtarı elbette iyi bir kahvaltıdan geçer. Dağ manzarasını izlerken yapacağınız yöresel ürünler ile donatılmış bir kahvaltı, size muhteşem bir enerji verecek ve o enerji ile dağları tozunu attıracaksınız. Bolu, ülkemizin en bakir şehirlerinden birisidir ve besinlerin birçoğu organiktir. Kahvaltılarda yörede yetiştirilen taze ve organik ürünlerden oluşmaktadır.

Kayak

Gürcistan'da Bulunan Gudauri Kayak Merkezi-Gudauri Kayak Merkezi

Karnınızı güzelce doyurduktan sonra vakit kaybetmeden kendinizi pistlere atabilirsiniz. Saat 16.00 gibi hava kararmaya başladığı için kayağa ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Tercihinize göre Kartalkaya’da kayak, snowboard, kar motoru, serbest veya Alp disiplinleri gibi birçok kayak aktivitesini yapabilirsiniz. Kartalkaya, Avrupa standartlarını taşıyan ve uzunluğu toplamda 20 kilometreyi bulan pistlere sahiptir.

Akşam Yemeği

Kayak Tatilinizi Dağ Manzarasında Enfes Yemeklerle Taçlandırın

Kayak maceranız son bulduktan sonra mideniz alarm verecek ve sizi zorlayacaktır. Kendinizi otellerin restoranlarına veya Bolu’nun meşhur lokantalarına atın. O kadar çok yemek çeşidi göreceksiniz ki, tatilinizin süresi 1 hafta dahi olsa tamamını tatmaya fırsatınız olmayacaktır.

Balık yemek isteyenler, muhteşem manzaraya sahip Abant Gölü balıkçılarını ziyaret edebilirler. Özel aracınızın olması böyle küçük kaçamaklar yapmanız açısından çok faydalı olacaktır.

Bolu Gezisi

Kayağa kısa bir mola vererek, Bolu’nun tarihi ve doğal güzelliklerini gezebilirsiniz. Özellikle Abant, Sarıalan Yaylası, Saraycık Gölü ve Yedigöller mutlaka listenizin en başında olmalı. Bu bölgelerden sonra vaktiniz olursa Bolu’nun tamamını da aracınız ile turlayabilirsiniz. Bolu’da Osmanlı ve diğer medeniyetlerden kalma onlarda müze, kule, hamam, türbe, kilise ve cami bulunmaktadır.

Muhteşem tabiatı ve güler yüzlü insanları ile Bolu, koca bir yılın stresini atmak için en doğru tercihlerden birisi.

Cevap bırakın