Kartalkaya’nın En Eskileri “Kartal Otel” ve “Dorukkaya Otel”

Kış tatili yapmayı planlayanlar için ilk adım tamamlandı ve havalar soğumaya başladı. Şimdi kar yağması için heyecanlı bir bekleyiş içinde olan kayak severler, kayak merkezleri incelemelerine hız verdiler. Bu yazımız, Kartalkaya’nın en eski otellerinden ikisi olan Kartalkaya Kartal Otel ve Dorukkaya Otel hakkında olacaktır.  

Son yıllarda popülerliği ile Uludağ’a yaklaşan Kartalkaya kayak merkezi içinde yer alan bu iki otelden hangisine gideceğinize kendiniz karar verin.

Kartalkaya Kartal Hotel

Bolu Kartalkaya’da hizmet veren Kartal Otel-Kartal Otel

Kartalkaya’nın en eski kayak oteli Kartal Hotel 1978 yılında yapılmıştır. 60 bin metrekare alan üzerine kurulu otel deniz seviyesinden yaklaşık 2000 metre yüksektedir. Ziyaretçilerine her şey dahil konseptiyle hizmet veren kayak merkezi içinde kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. 

Kartal Otel’de toplam uzunluğu 20 kilometreyi bulan 2 adet başlangıç, 3 adet kolay, 5 adet orta ve 5 adet zor seviyelerde, 15 adet pist bulunmaktadır. Bu kayak pistleri arasından 5’i zirveden 1. etaba, 4’ü zirveden otele inmektedir. 

Kayak merkezi içinde 2 adet baby lift, 2 adet sandalyeli telesiyej ve 5 adet T-Bar teleskiden oluşan liftler de bulunmaktadır. 

Dorukkaya Otel Kartalkaya 

Dorukkaya Ski & Mountain Resort Otel

Tesis, farklı seçeneklerdeki 220 odası ve her şey dahil konseptiyle ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Kayak otelinde;

  • 7 adet Ski-Lift; 2 adet 240 m Babylift, 1 adet 750 m (Nazar),
  • 1 adet 1080 m (Nazlı), 1 adet 1100 m (Narin), 1 adet 1300 m (Leitner),
  • 1 adet 900 m (Doruk) ve 11 adet kayak pisti yer almaktadır.

Çoğunlukla snowboard yapanlar Dorukkaya Oteli tercih etmektedir. Bunun sebebi ise, Avusturalyalı mühendisler tarafından yapılan yüksek standarttaki Snowpark’tır. Snowpark içerisinde 3 tane ana rampa, 1 tane corner, 3,4 ve 6 metrelik toplam 3 adet Handrail ve iki tane 3 metrelik, bir tane 6 metrelik toplam 3 tane Box bulunmaktadır.

Lobiden pistleri izleyebileceğiniz bir konumda olan otel ziyaretçilerine, kayak yorgunluğunu üzerinizden atmak için kapalı yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı hizmeti sağlamaktadır. 

Son olarak her iki otelde de kayak ekipmanları kiralayabilme ve eğitmenler tarafından kayak dersi alabilme imkanına sahipsiniz.

Cevap bırakın