Kartalkaya’nın Lüks Otelleri ve Eğlence Mekanları

Karın ilk kez semalarda görülmesi, size sadece soğuk günlerin geldiğini çağrıştırıyor olsa da kayak tutkunları için bu kayak tatilinin ayak sesleridir. Karın görünmesi ile beraber ülkemizde elbette akla ilk gelen merkezlerden birisi de Kartalkaya oluyor. Bolu’ya kara ve havayolu ile ulaşımın rahat olması, Kartalkaya Kayak Merkezi’nin kayak sezonu boyunca çok kalabalık olmasını sağlamaktadır.

15 Aralık’tan sonra her gün, Kartalkaya’ya giderek Mart ayının son günlerine kadar doyasıya kayak yapabilirsiniz. Elbette sadece Kartalkaya için değil herhangi bir merkeze doğru yola çıkmadan önce, mutlaka pistlerdeki kar kalınlığını kontrol etmeyi alışkanlık haline getirmenizi tavsiye ediyoruz.

İstanbul’dan TEM otoyoluna çıkıp, Kartalkaya’ya ulaşmak yaklaşık olarak 2-3 saat sürmektedir. Bolu ve daha sonra da Kartalkaya tabelalarını takip ederek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kış ayları boyunca TEM otoyolu gibi, Kartalkaya yolları da daima karayolu yetkilileri tarafından temizleniyor. Yine de bir dağa çıktığınızı unutmadan aracınızda mutlaka kar lastiği takılı olmasına ve araçta zincir bulunmasına dikkat ediniz.

Kartalkaya Yolları ve Kayak Merkezi

Kartalkaya'nın Yolları Lüks Oteli ve Eğlence Mekanları Nasıldır?

Kartalkaya’nın kendisi kadar gelişi ve gidişi de çok güzel. Dağı tırmandığını yolun etrafındaki çam ormanları ve karşınızdaki muhteşem manzara, sizi daha merkeze ulaşmadan büyülüyor. Bölgede sezonun başında 1 metre civarında bir kar kalınlığı görülse de, sezon sonuna doğru bu kalınlık 2-3 metrelere kadar çıkmaktadır. Bölge sömestr ve yılbaşı gibi zamanlarda %100 doluluk ile çalışsa da, Aralık ayında da bir hayli yoğun olduğunu söyleyelim.

Kayak yaparken çok kalabalık pistler ve yüksek fiyatlar görmek istemeyen okurlarımız hafta içi günlerini tercih edebilirler. Yine ortak bir tatilin bulunmadığı Mart ayı boyunca da daha sakin bir kayak tatili yapabilirsiniz. Kayak merkezindeki yoğunluğun başlıca sebebi elbette günübirlik kayak turları. Siz de uygun fiyatlı bir tatil için günübirlik kayak turlarından faydalanarak, dolu dolu bir kayak günü geçirebilirsiniz.

Kartalkaya’nın Lüks Oteli

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Doğal Güzellikleri ile Konuklarını Karşılıyor

Kartalkaya pistlerine yakın konumda bulunan oteller Kartal ve Kaya gruplarına ait. Bu otellerin tamamının lüks ve oldukça konforlu olduğunu söyleyebiliriz. Bize göre oteller arasındaki en lüks tesis, Kaya Plazzo. 50 milyon dolar gibi devasa bir yatırım ile kurulan otelin birçok odasında jakuzi bulunmakta. Kendi odanızdaki jakuziyi kullanırken bir yandan da çam ormanları, dağ ve pist manzaralarını görmek muhteşem bir duygu.

Kartalkaya’daki diğer Kaya ve Kartal otellerinin de olanakları gelişmiş. Otellerin tamamında muhteşem bir restoran, SPA merkezleri ve kayak mağazaları bulunuyor. Hangisini tercih ederseniz edin, pişman olmayacağınızın garantisini veriyoruz.

Kartalkaya’nın Eğlence Mekanları

Kartalkaya'nın En İyi Otelleri ve Özellikleri

Kartalkaya, Uludağ’dan sonra en geniş eğlence imkanlarına ve gece hayatına sahip olan kayak merkezidir. Eğlence dünyasının önde gelen firmaları, yatırımlarına yılın 3 ayında yüzbinlerin akınına uğrayan kayak merkezlerine de yapmaktadır.

Önceleri adı Çikolata Kafe olarak bilinen fakat aldığı yatırım ile Drop Lounge’a dönüşen eğlence merkezi, kayak pistlerinin neredeyse tamamına aynı yakınlıkta. Kayak yaparken arada dinlenmek ve bir şeyler yudumlamak oldukça keyifli.

Mekanda sadece içecek değil, çorbadan muhteşem et yemeklerine kadar çok zengin bir menü bulunmaktadır. Fiyatlar ise zannettiğiniz gibi çok pahalı değil, mutlaka en az 1 kere denemenizi tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya için 24 saat yaşayan bir tatil bölgesi desek herhalde doğru bir cümle kurmuş oluruz. Sabahın erken saatlerinde muhteşem bir kahvaltı ile başlayan serüveniniz, akşamın ilk saatlerine kadar kayak ile geçecektir. Elbette gün burada bitmiyor, havanın kararması ile beraber Drop Longue ve birçok otelin kendine ait barlarında eğlenceli saatler başlıyor.

Kartalkaya gece hayatı renkli festivaller, ünlü sanatçıların konserleri, dans partileri, yarışmalar gibi aktiviteler ile durmaksızın devam eden bir eğlenceler bütünü.

Cevap bırakın