Kayak Turu İçin Kartalkaya’yı Tercih Edin!

Tur kayağı için belki de ülkemizin en iyi kayak merkezi olan Kartalkaya, dondurucu soğuklara sahip olmayan ılıman bir iklime sahiptir. Çam ormanları yönünden çok zengin olan bölge, kayak severlere aynı zamanda muhteşem manzaralar sunmaktadır. Kayak turu için en elverişli merkezlerden bir tanesi de Kartalkaya’dır. Ülkemizdeki tüm kayak merkezleri gibi, Kartalkaya’ya da sadece kayak turizmi için değil doğa turizmi için gelen binlerce yerli ve yabancı turist bulunmaktadır.

Uludağ’dan sonra en popüler kayak merkezimiz olan Kartalkaya Kayak Merkezi, Aralık ayının başında kış sezonunu açar. Kayak turu bakımından yakınında bulunan Kartepe’ye göre daha uzun bir sezon geçiren Kartalkaya, kayak sezonunu Mart ayının sonlarına doğru kapatır. Tam 4 ayınca doya doya kış turizminin yapıldığı nadir bölgelerden birisidir. Karın boyu ise kış sezonunda ortalama olarak 2.5 ila 3 metre arasında gezmektedir.

Kartalkaya Kayak Turu

Tur Kayağı İçin Kartalkaya'yı Tercih Edebilirsiniz

Toplam uzunluğu 12 kilometreyi bulan pistlerde (Kartal Otel’e Bağlı), pist ulaşım aracı olarak 2 telesiyej, 6 teleski ve 3 baby lift bulunmaktadır. Anlık olarak 6 bin civarında yolcuyu taşıyabilen bu araçlar özellikle hafta sonlarında çok kalabalık olmakta. Çok sıra beklememek ve pistlerin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız, mutlaka hafta içi günlerde kış tatilinizi programlamanızı tavsiye ediyoruz. Pistlerin haricinde Kartalkaya’da Türkiye’nin ilk profesyonel snowboard’ı bulunmaktadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Konaklama - pist

Batı Karadeniz bölgesinde bulunan ve ülkemizin dünya çapında ünü yayılmış olan kayak merkezlerinden Kartalkaya, Bolu ilimizde bulunmaktadır. Meşhur Köroğlu dağlarında bulunan ve Alp disiplinine sahip olan Kartalkaya, bu sebeple kayak sporları ve değişik stiller için çok uygun pistlere sahiptir.

Şehir merkezine sadece 1 saatlik mesafede bulunan merkez, İstanbul ve Ankara gibi iki büyük şehre de çok yakın olması sebebiyle cazibe merkezi haline gelmiştir. Ankara’dan Bolu’ya her gün uçak seferleri bulunmaktadır, İstanbul’dan ise sadece 2 saatlik bir araç yolculuğu sonrasında kayak merkezine ulaşabilirsiniz.

Kayak merkezine taksi ile gitmek en rahat seçenek olsa da şehir merkezinden, otogardan ve havaalanından direkt olarak sizi kayak merkezine götürecek olan servis ve yerel ulaşım araçlarından da faydalanabilirsiniz. Bu sayede yolculuk maliyetiniz çok daha düşük olacaktır.

Cevap bırakın