Kış sporları Cenneti Kartalkaya

Türkiye’nin en iyi 5 kayak merkezinden birisi olan Kartalkaya, özellikle kış sporlarına düşkün olanlar için adeta bir kayak cenneti. Kış mevsiminde tatil yapmak isteyen her 10 kişiden 1’inin yolunun düştüğü Kartalkaya, ailecek veya bireysel olarak gelip muhteşem bir tatil yapabileceğiniz bir turizm bölgesi. Köroğlu dağlarının zirvesinde, şehrin karmaşasından uzak kalacak ve muhteşem çam ormanlarının sunduğu temiz atmosfer ile ruhunuzu dinlendireceksiniz.

Kartalkaya, İstanbul ve Ankara gibi ülkemizin nüfusunun büyük bölümüne sahip olan şehirlere çok yakındır. Bu nedenle de özellikle kayak sezonunda adeta turist akınına uğrayan bölge de yer bulma sorunu yaşayabilirsiniz. Günübirlik tatilcilerin endişelenmesine gerek yok fakat konaklama içeren bir tatil düşünüyorsanız, rezervasyonlarınızı erken tarihler de yapmaya dikkat ediniz.

Neden Kartalkaya?

Kartalkaya Kayak Merkezi Eğlence Dünyası ve En İyi Otelleri-Grand Kartal Hotel-tatilci

Şehir hayatının artık her saniyemizi işgal ettiği modern dünyada, Kartalkaya gibi halen doğallığını kaybetmemiş bölgelere tatile gitmek, muhtemelen kendimize yapabileceğimiz en büyük iyiliklerden birisidir. Kartalkaya’da doğanın güzelliklerine ek olarak, otellerin organize ettiği geniş eğlence ve dinlenme olanakları bulunmaktadır.

Bu başlık altında Kartalkaya’da tatil yapmanın avantajlarını ve neden burayı seçmeniz gerektiğini düşündüğümüz maddeleri sıralayalım;

Normalde sadece kartpostallarda görebileceğiniz bir manzaranın eşliğinde, günler geçireceksiniz. Bu sadece muhteşem fotoğraf kareleri yakalamanızı değil aynı zamanda üzerinizdeki tüm stresi de atmanızı sağlayacaktır.

Doğal hayatın içinde olmak her insan gibi sizi de özünüze döndürecektir.

Günübirlik yapacağınız tatiller bile yoğun iş ve eğitim hayatınıza harika bir mola olacaktır.

Her ne kadar yoğun talep görüyor olsa da pistlere çıktığınız zaman bir başınıza olacaksınız. Bu da size inanılmaz bir özgürlük duygusu verecektir. Şehrin kalabalığında yaşamaya alışmış bünyeler için adeta bir meditasyon etkisi yapacaktır.

Lüks imkanları ile meşhur 4 ila 5 yıldızlı otellerde konaklayacaksınız. Bu otelleri SPA merkezi veya ısıtmalı kapalı havuzlarında, dinlendiğinizi ve yenilendiğinizi hissedeceksiniz. Uyandığınız bembeyaz pistler ve yemyeşil çam ormanlarını görmek, yüzünüzde istemsiz bir mutluluk gülümsemesinin oluşmasını sağlayacaktır.

Kayak sporlarına merhaba diyeceksiniz. Kayaklar ile ayakta bile duramayanlar, Kartalkaya tatili sonrasında yeni bir yetenek kazanmış olacaklar. Alacağınız 2-3 saatlik özel dersler size bu sporun tüm inceliklerini öğretecek ve gerisi de sizin pratik yapmanıza kalacaktır.

Özellikle kayak sezonlarında düzenlenen konser ve festivaller ile bir dağın zirvesinde eğlenmenin ne kadar da muhteşem bir duygu olduğunu fark edeceksiniz.

Kartalkaya’ya Yakın Bölgeler

Kartalkaya Kayak Merkezi Lüks ve Butik oteller

Kartalkaya, sadece kayak pistlerinden ibaret bir bölge değildir. Ilıman iklimi ve coğrafi yapısı, bölgeye çok fazla doğal güzellik kazandırmıştır. Yemyeşil çam ormanlarında yürüdünüz, trekking yaptınız ve pistlerin tadını kayak ve snowboard disiplinleri ile doyasıya çıkardınız, o zaman yönünüzü biraz daha uzaklara çevirmenin vakti gelmiş demektir.

Kartalkaya kayak tatilinize küçük aralar vererek, çevre güzellikleri de seyahat rotanıza ekleyebilirsiniz. Bu gezileri yapabilmeniz için özel aracınızın bulunması gerektiğini hatırlatalım. Toplu ulaşım araçları ile bu gezileri yapmak, çok zor ve vakit alan aktiviteler haline gelecektir.

Kartalkaya’ya yakın mesafede bulunan Sülüklü Göl Tabiatı Koruma Alanı, Yedigöller, Abant Gölü Milli Parkı ve Sarıalan Yaylası, ilk görmeniz gereken yerler. Bu doğal güzelliklerden sonra hala gezmeye vaktiniz var ise eski bir Osmanlı kenti olan Bolu’nun şehir merkezine uğrayabilirsiniz. Bolu şehir merkezinde de  Zafer Kulesi, Akşemseddin Türbesi ve Seben Kaya Evleri gibi mutlaka görmeniz gereken tarihi yapılar bulunmaktadır.

Bolu ayrıca bildiğiniz üzere aşçılar şehridir. Bolu mutfağını yakından tanımak için şehir merkezindeki popüler restoranlar ve tatlıcılarda bir tur atabilirsiniz.

Cevap bırakın