Şehrin Kırmızı Altını “Golden Key Kartalkaya”

Bolu Kartalkaya Bölgesi için halk arasında “Eğer bir şey yağacaksa kesinlikle kar yağar” denilen bölgede, yılın ortalama 6 – 7 ayını soğuk ve kar yağışlı geçirmektedir. Yaz aylarında da dağların yüksek zirvelerinde kar görmeniz şaşılacak bir durum değildir. Bu sebeple kış tatili yapacaklar ve kayak severler için oldukça şehir popüler bir konumdadır. Bu popülerliğin simgelerinden biri olan, Kartalya’nın en çok tercih edilen ve en lüks otellerinden biri olan Golden Key Kartalkaya, sizlere eşsiz bir kış tatili deneyimi sunmaktadır.

Bolu’da kar yağışlarının başlamadığı dönemde, sarının ve yeşilin her tonunun görülebildiği muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Abant, Yedigöller gibi birçok turistik bölgesi bulunmaktadır. Kar sezonu dışında da mutlaka görmeniz, gezmeniz ve tertemiz havasını içinize çekmeniz gereken yerlerden bir tanesidir. 

Golden Key Kartalkaya

Golden Key Kartalkaya-Yeme İçme

Otel, karlar üzerinde yükselen kıpkırmızı, yayla evi mimarisinde, iç ve dış tasarımlarıyla göz dolduran, sıcak, samimi ve modern tarzıyla Bolu’nun Köroğlu Dağları’nın zirvesinde konumlanmıştır. Bolu’da nerede durursanız durun mutlaka güzel bir manzaraya denk gelirsiniz ama Golden Key Oteli konumu sebebiyle tüm bölgeyi neredeyse kuş bakışı misali seyretme imkanına sahipsiniz.  

Golden Key Kartalkaya-havuz

Tasarımı ve dizaynı ile ödül almış olan Golden Key Otel içinde standart, aile, çatı dubleks, süit, romantik süit, kral dairesi oda tipleri ile toplamda 39 odası bulunmaktadır. Spa merkezi ve kapalı yüzme havuzu hizmetlerinin yanı sıra kayak otelleri içerisinde görmeye alışık olduğumuz, Snowboard/Kayak eğitimi ve ekipman kiralama imkanına da sahipsiniz. 

Golden Key Kartalkaya’nın bir diğer avantajı, otellerden farklı olarak, konaklama gününüz kadar Kartal ve Dorukkaya pistlerinden istediğiniz birinde gün boyunca ücretsiz olarak yaralanabiliyorsunuz. 

Not: Pistlere ücretsiz servisler bulunmaktadır.

Golden Key Kartalkaya Oda Fiyatları

Golden Key Kartalkaya-oda

Öncelikle belirtmeliyiz ki; tıpkı Uludağ ve diğer kayak merkezlerinde olduğu gibi yoğunluk dönemine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Hafta sonları ve çocuklu ailelerin tercihi olan sömestr tatil arası fiyatlar normal zamana göre daha yüksektir. 

Sakin bir dönemde Golden Key Kartalkaya oda fiyatı ortalama gecelik kişi başı 700 TL ile (standart oda) – 1200 TL (aile süit) civarındadır. 

Kartalkaya Bölgesi Ulaşım!

Alternatif Balayı Tatili: Kartalkaya Kayak Merkezi - Merkeze varış

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi öncelikle Bolu şehrine gitmelisiniz. Kendi aracınızla İstanbul veya Ankara’dan ortalama 2 – 3 saat arasında varabilirsiniz. Daha sonra Kartalkaya tabelalarını takip etmelisiniz. Dağ yolu virajlı ve büyük ihtimalle karla kaplı olduğundan yaklaşık 45 dakika sonra Kartalkaya’ya varabilirsiniz. 

Otobüs ile gidecek olanlar için; bulunduğunuz yerden şehirlerarası otobüs seferi ile Bolu gitmelisiniz. Bolu’ya vardığınızda, şehir içi ulaşım araçlarıyla Kartalkaya’ya çıkabilirsiniz. 

Cevap bırakın