Türkiye’nin En Büyük Snowpark’ı Kartalkaya’da

Bolu çok çeşitli gezi, tatil ve eğlence olanaklarını bünyesinde bulundurması sayesinde, dünyanın kesinlikle en gözde şehirlerinden birisidir. Öyle ki şehirde termal tatil, böcek gözleme, zengin mutfakları deneme, rafting yapma, kayaklı koşulara katılma, kayak ve snowboard yapma, trekking, hayvan gözleme, fotoğraf turları, dağ tırmanışı, tarihi mekan gezileri, bisiklet turları, orman gezisi ve daha uzayan onlarca aktiviteyi yapmak mümkün.

Bolu, bu açıdan kesinlikle korunması gereken ve bu aktivitelerin giderek daha da çok tanıtılmasına muhtaç bir şehir.

Bolu’ya ulaşırken TEM otoyolunu kullanmanız yeterli. Bolu tabelaları sizi bir süre sonra Dörtdivan ilçe tabelalarına doğru götürecektir. İstanbul Kadıköy’den yola çıkan bir araç, maksimum 4 saat içerisinde Kartalkaya’nın zirvesine ulaşabiliyor. Kartalkaya, şehrin en önemli turizm değeri olduğu için Bolu merkezin neredeyse her alanında Kartalkaya tabelalarını görmek mümkün.

Kartalkaya yolları neredeyse 24 saat boyunca gözetim altında fakat sonuçta orası bir dağ yolu ve her zaman kapanma ihtimali var. Bu nedenle aracınızda sadece kar lastiği bulunması yeterli değil, mutlaka zincir de bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Kartalkaya’da Sezon ve Kar Kalınlığı

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Türkiye’nin En Büyük Snowpark’ı-Dağ Tırmanışı

Kayakçıları en çok ilgilendiren konuların başında elbette kar kalınlığı gelmektedir. Kar kalınlığının yüksek olması, Kış sporlarının daha rahat yapılmasına olanak sağlamaktadır. Kartalkaya’da ortalama olarak her sezon 15 Aralık sonrasında kar kalınlığı, Kış sporları için uygun hale gelmektedir. Günümüzde mevsimlerin ötelenmesi nedeniyle kar sezonları da değişmeye başlamıştır. Önceleri Aralık başında kayağa hazır olan pistler, günümüzde Aralığın ikinci haftasında bu duruma gelebilmektedir.

Kartalkaya’nın en büyük avantajlarından birisi de Kartal otel grubunun pistlerinde yapay kar yağdırma makinelerinin bulunmasıdır. Bu sayede olası bir kar kalınlığı azalması artık Kartalkaya misafirleri için sorun olmayacak. 50’ye yakın kar makinesi, konukların haberi dahi olmadan pistleri daima karlı tutacak.

7’den 77’e Kayak Tatili

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Türkiye’nin En Büyük Snowpark’ı-Dağ Tırmanışı

Lafın gelişi 7’den dedik fakat Kartalkaya’da henüz yaşını doldurmamış bebekleri dahi görmek mümkün. Kartalkaya’daki profesyonel kayak eğitmenlerine göre, ayakta durabilen ve kendine hakim her çocuk, kayak dersi alabilir. Her alanda olduğu gibi çocuklar, yetişkinlere göre çok daha  hızlı öğreniyorlar. Ayrıca anne ve babaların zannettiği gibi kayak sporları, çocuklar için tehlikeli değil. Vücut alanları küçük olduğu için çocuklar, pistlerde düştükleri zaman yetişkinlere göre bundan çok daha az etkileniyorlar. Kartalkaya’da çocuklara özel güvenli bir pist bulunmaktadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde, balayı tatiline gelmiş çiftleri de görüyoruz torunu ile beraber tatile gelmiş dede ve nineleri de. O nedenle 7’den 77’ye herkes, muhteşem bir Kış tatili geçirip evlerine mutlu bir şekilde dönebiliyorlar.

Türkiye’nin En Büyük Snowpark’ı

Kartalkaya Kayak Merkezi ve Türkiye’nin En Büyük Snowpark’ı-Snowpark

Kayak pistlerinin yarısının kullanım hakkına sahip olan Kartal Grubu, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük Snowpark’ına da sahip. Kayak merkezinde toplamda 21 pist bulunuyor ve bunlardan 9’u Kartal grubuna ait. İki otel grubu da her sezon öncesi pistlerini daha da genişleterek, misafirlerin daha geniş bir alanda kayak yapmaları için çalışmalarını yürütmektedirler.

Son yıllarda pist güvenliği için de çalışmalar yürütülmektedir. Liftlerin daha stabil çalışması, sis lambaları, kayıp butonları gibi gelişmeler sayesinde özellikle acemi kayakçılar ve kayak esnasında kaza geçiren kişiler, çok daha hızlı yardım alabiliyorlar.

Kartalkaya Otelleri

Kartalkaya Butik Otelleri ve Sunduğu Hizmetler

Kartalkaya’nın zirvesinde 5 farklı otel bulunmaktadır. Bu otellerin en büyüğü Dorukkaya zira otelin 208 standart odasına ek olarak süit ve villa olanakları da bulunmakta. Otellerin tamamında SPA merkezleri, havuz, sauna, spor merkezi gibi olanaklar mevcut. Bu 5 otelden herhangi birisinde konaklamak lüks olanaklarının yanı sıra sizlere pistlere yakın olmanın konforunu da yaşatacaktır.

Cevap bırakın